Další skenování venku nás zavedlo do česko-německého pohraničí do města Stříbro. Zadání bylo následující „Naskenovat štít z původního hraničního orientačního sloupu a data předat včetně textury k dalšímu využití“.
Tento typ skenování máme rádi, jelikož nás vytrhne z komerčních záležitostí běžných dní a přivede do zajímavých koutů naší republiky. Navíc má tento druh skenování vždy tak trochu nádech dobrodružství.
Pro skenování jsme použili skener GO!SCAN 50 pro jeho rychlost, přesnost, univerzálnost a hlavně schopnost pořizování textury skenovaného předmětu.
Pro tento typ historických předmětů si nelze vybrat lepší skener. Díky externí baterii jsme nepotřebovali řešit elektřinu a vše proběhlo hladce a bez zbytečného zdržování. Z videa je jasně vidět, že pro skenování nebylo zapotřebí žádných velkých příprav, štít se opřel o protitankovou zábranu, která tímto našla nového využití. Jako přípravek pro skenování fungovala dokonale.
Hraniční orientační sloup
je hraniční znak umísťovaný v dobách první republiky od druhé poloviny 20. let 20. století na všech československých hraničních přechodech, na základě výnosu ministerstva veřejných prací z července 1925. Jednalo se o sloupy o přibližné hmotnosti 140 kg, vyráběné z lisovaného ocelového plechu. Měly vzhled podlouhlé úzké vertikálně umístěné československé vlajky, pod jejímž modrým klínem byl upevněn štít se lvem z malého československého znaku, kolem kterého se nacházel, velkým nepatkovým písmem, vyražený nápis „REPUBLIKA ČESKOSLOVENSKÁ“. Autory návrhu tvaru sloupů byl architekt Josef Havlíček se sochařem Bedřichem Stefanem. V roce 1925 bylo ve Státních železárnách v Podbrezové vyrobeno 250 kusů hraničních orientačních sloupů, z nichž bylo osazeno celkem 232 kusů. Zdroj Wikipedie
Přesnost – 0,1mm
Rozlišení – 0,5mm
Sken kompletního štítu – 5 minut
Úprava sítě pro potřeby zadavatele – 10 minut
Spokojenost zákazníka – k nezaplacení.
Již nyní se těšíme na další zajímavý úkol a výzvy s ním spojené.
Tým 3D skenování